Summer Camp 2020 dopadl na jedničku

04.09.2020

Stejně jako každý předchozí konec prázdnin, patřil i toto léto předposlední týden basketbalovému soustředění týmu Vlků. Na poslední chvíli se zranil Fíla Jenček, ale přesto se do Mikulovic u Jeseníku sjelo 16 kluků, kteří se chtěli zdokonalit v basketbalových dovednostech. Čtyři trenéry doplnily návštěvy, které nás inspirovaly a obohatily. Přijela Fyzioterapeutka a výživová poradkyně Mgr. Renča Rybářová, která kluky změřila na In-body a poradila nějaké protahovací a kompenzační cviky. Milou návštěvou byl také americký trenér Ian, který kluky inspiroval v tom, jak být ambasadory basketbalu. Vyvrcholením byla návštěva extraligového trenéra Lubomíra Peterky, který klukům i nám, pomohl s nácvikem clony.

V čem byl letošní camp výjimečný? Spali jsme v areálu tělocvičny, kterou jsme v každé chvíli měli jen pro sebe. Vytunili jsme jídelníček o zdravé svačinky, jako banánový shake, lupínky s mlékem, kysanou smetanu s banánem, a jogurty všech chutí. Jídlo nám vařili v sousední školní jídelně a kluci jedli i se svačinkami 6x denně. Taneční rozvičky vedl Adam. I návštěva bazénu proběhla a každý den jsme zakončili večerním promítáním seriálu Last Dance o Michaelu Jordanovi.

Dělali jsme s týmem týmové porady, s jednotlivci koučink, který otevíral otázky, které si každý jeden z hráčů musí položit nejen ve věku třinácti let. Zvolili jsme nového kapitána, jako už tradičně na každém campu. Novým kapitánem je Vojta Hamáček a svou roli přijal s tím, že ví, co od něj tým očekává.

Co nám chybělo a nechybělo? Nechyběly nám mobilní telefony, které kluci na campu neměli. Nechybělo nám sluníčko, protože ho bylo dost😊 Naopak nám kluci dali zpětnou vazbu, že jim chyběl nějaký den, kdy bychom šli na zříceninu hradu, tak jako loni...

Po skončeném campu jsme začali v posledním týdnu trénovat abychom postupně, protože jinak se to nedá, zvýšili svou fyzickou a dovednostní připravenost😉 Začíná sezóna 2020/2021 a my věříme, že nám ji nezhatí corona virus ani žádné jiné zranění, či problémy. Těšíme se nejen na Oblastní přebor, kde chceme hrát o medaile, ale také na CEYBL, což je středoevropská liga mladých basketbalistů, kde chceme překvapit.

Takže ano..., budoucnost je v koši 😊