O tom, co chystáme na letošní Summer Camp  (16.8. - 23.8. 2020)

26.05.2020

Blíží se prázdniny😊 hurá... Letošní jaro bylo divoké, protože nám s Corona situací zakázali úplně všechno. Nedohráli jsme oblastní ligu, nemohl být All Star Game, ani Národní Finále. Báli jsme se, že nám nepovolí ani letní Camp. Naštěstí se situace změnila a my máme znovu tu čest připravovat pro Vaše borce týdenní Camp. V čem to bude jiné a v čem to bude stejné?

Změnili jsme místo Campu. V Javorníku to bylo skvělé, ale už loni nás nenechali spát v tělocvičně a ani letos se situace nezměnila. Stany? Ne. Chatky, ubytovna, nebo podobné zařízení zvýší cenu Campu o 1 400Kč. Zároveň nám přijde pořád ještě dobrodružné, spát s klukama ve spacáku v tělocvičně... Jeden telefonát, druhý, třetí a máme přes kamarády zajištěnou sportovní halu v Mikulovicích (okres Jeseník) a můžeme spát v šatnách, je k tomu kuchyňka na svačiny, školní jídelna, kde nám uvaří snídaně, obědy a večeře... Uff..., hurá.

Co bude ještě jiné, myslíme, že lepší? Budeme využívat kameru k tomu, abychom kluky při tréninku natočili a ukázali jim dobré i špatné věci. Tento postup video rozboru se běžně používá v extralize mužů.

Kromě video rozboru ještě chystáme video konference s extraligovým trenérem/trenéry (zatím před domluveni dva). Od těch očekáváme zpětnou vazbu a rady individuální i týmové.

V minulém Summer Campu měl každý basketbalista možnost využít jeden ze dvou masérských stolů a odpočinout si při masáži. To určitě necháme, protože to bylo dobré. Zároveň se osvědčily zdravé svačinky a druhé večeře. Svačinky budou nejen ovoce a sladký tvaroh, případně kysaná smetana, ale také mléčné "šejky". Tímhle je učíme, co, kdy a proč jíst.

Ráno po probuzení bude jóga v tělocvičně. Každá tréninková jednotka bude pod vedením tří trenérů (1 trenér = 5 hráčů). Novinkou bude Basketball Shooting Academy, kde budeme denně pilovat střelbu a zároveň to bude jedno z hodnotících kritérií Summer Campu.

Že se na kluky a jejich letní soustředění těšíme, je zbytečné psát, to určitě víte. Tak Summer Campu 2020 zdar.

Za trenéry

Tom